wtorek, 31 lipca 2012

„Talia miłości” – Emily Dubberley


NOTA WYDAWCY:
Emily Dubberley jest brytyjską pisarką i dziennikarką specjalizującą się w sprawach seksu i związków międzyludzkich. Ma na swoim koncie liczne publikacje cieszące się dużą popularnością w USA i Wielkiej Brytanii. Jej twórczość pomogła urozmaicić pożycie seksualne tysiącom par na całym świecie.
Dr Dawn Harper jest praktykującą lekarką, prezenterką i znaną specjalistką zajmującą się zagadnieniami dotyczącymi seksualnego zdrowia kobiet. Jej doświadczenie i kwalifikacje sprawiły, że stała się konsultantem Talii miłości, w której oferuje parom swoje rady dotyczące życia intymnego.

Czas na wyjątkową grę... niekoniecznie w karty!

MOJA OPINIA:
Kochani, dziś mam dla Was recenzję talii kart. Nie jest to byle jaka talia, są to karty, które rozbudzają pożądanie i chęć do miłosnej gry. Gdy w propozycjach do recenzji od Wydawnictwa Studio Astropsychologii zobaczyłam Talię miłości. Seksprzewodnik dla par, czułam jak z wrażenia rozszerzają mi się źrenice. Owa talia, to 52 karty z różnymi pozycjami miłosnymi oraz z załączonym miniprzewodnikiem powstałym w konsultacji z lekarzem seksuologiem dr Down Harper. Muszę zaznaczyć, że całość prezentuje się świetnie. Dopracowany jest każdy szczegół, zarówno pudełeczko, w którym umieszczone są karty, jak i same karty. W dzisiejszym świecie erotyka stała się tak powszednia, że przestaliśmy zauważać, iż coraz częściej ociera się o wulgaryzm. Pomijając telewizję, billboardy czy czasopisma, wulgaryzm erotyczny pojawia się również w książkach zwących się poradnikami. Natomiast Talia miłości poprzez subtelność jaką zaproponowała autorka, wyraża wszystko i nie opiera się na obsceniczności.

Każda karta opatrzona jest numerem, z jednej strony przedstawiona jest rycina ukazująca pozycję miłosną, natomiast z drugiej występuje nazwa pozycji wraz z krótkim opisem, korzyściami dla kobiety jak i mężczyzny oraz uwagami. Dodatkowo na każdej karcie zamieszczony jest poziom trudności konkretnej pozycji w pięciostopniowej skali. Autorka wraz z dr Harper, zwracają uwagę na zdrowie i ewentualny ból podczas współżycia. Dr Harper podaje zalecenia, aby seks był zdrowy i przyjemny.

Talia miłości, to świetna zabawa dla dorosłych, dla partnerów, którzy dobrze się znają, świetnie się ze sobą czują i nie obawiają się łóżkowych wyzwań. Dubberley podaje kilka zastosowań kart jako gry wstępnej, na przykład podrzucając jedną z kart do torby partnera, by już w pracy wiedział, czego może się spodziewać wieczorem. Wiele z nas na pewno też znajdzie mnóstwo innych sposobów na rozbudzenie zmysłów partnera za pomocą którejś z kart. Jestem także pewna, że każda z nas po relaksującej kąpieli, znajdując na półce przy łóżku, obok lampki wina taką zapowiedz wieczoru, nie oprze się wyzwaniu.

Seks jest nieodłącznym elementem naszego życia, mówimy o nim coraz odważniej i pewniej, poszukujemy nowych doznań, odkrywamy się na nowo. Jak podaje dr Harper, najczęściej partnerzy stosują trzy pozycje seksualne. Zatem czemu by nie rozbudować pożycia? Razem z mężem jesteśmy zachwyceni Talią miłości i zawsze mamy ją w zasięgu ręki. Jeśli macie dzieci, pudełeczko jest tak wykonane, że można je ukryć w każdej szufladce czy innym zakamarku. Dlatego zachęcam, aby każdy z was zapoznał się z kartami, nie tylko od strony teoretycznej, ale także praktycznej, na pewno nie pożałujecie. Polecam każdemu, kto lubi urozmaicenia, kocha się kochać, chce sprawić niespodziankę partnerowi oraz w związku czuje się swobodnie i bezpiecznie. Zatem kochajmy się!

Ocena: 6/6

Za możliwość recenzji Talii miłości dziękuję Wydawnictwu Studio Astropsychologii


Recenzja opublikowana również na:
nakanapie.pl
lubimyczytac.pl28 komentarzy :

 1. Te karty to rzeczywiście genialny pomysł na subtelne sugestie. Po Twojej recenzji pewnie ich sprzedaż wzrośnie. :D

  OdpowiedzUsuń
 2. Trochę mi się to kojarzy z dodatkami do Cosmpolitana, który czytałam w liceum . :P
  Ale fakt faktem, takie "bajery" mogą urozmaicić i ożywić związek, a przynajmniej dostarczyć fajnej zabawy. :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Byłabyś zachwycona talią :) Jest pięknie i profesjonalnie wykonana.

   Usuń
  2. Pomyślę. To może być fajny prezent np. na rocznicę. ;)

   Usuń
 3. z chęcią sama się z nimi zapoznam ^^

  OdpowiedzUsuń
 4. Właśnie, trochę mi się to kojarzy z Cosmo, tak często podają takie gry. Pozdrawiam ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wierzcie mi dziewczyny na słowo, to jest błędne skojarzenie :)

   Usuń
 5. Karty prezentują się niezwykle ciekawie. Nawet nie sądziłam, że coś takiego istnieje. Wydają się bardziej profesjonalne niż porady Cosmo :)

  OdpowiedzUsuń
 6. również mam tę talię i powiem tylko jedno - rewelacja! :D przydają się ! :)
  ps. gratuluję Kochana zamążpójścia! :) witamy w gronie mężatek! :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Popieram! :) Karty są świetne!
   p.s. Dziękuję :)

   Usuń
 7. Sama nie wiem. Do końca nie jestem przekonana, ale gdyby te karty same wpadłyby mi w ręce, to nie mam nic przeciwko:D
  Pozdrawiam!!

  OdpowiedzUsuń
 8. Na pewno te karty urozmaicą życie seksualne:)

  OdpowiedzUsuń
 9. Odważnie:) Sama zastanawiałam się nad recenzją tych kart, ale jednak zabrakło mi odwagi:P

  OdpowiedzUsuń
 10. Ależ uśmiechnęłam się czytając ostatnie zdanie Twojej recenzji. :D

  OdpowiedzUsuń
 11. Odważna z Ciebie kobietka :D
  Karty- jestem jak najbardziej na tak :)

  OdpowiedzUsuń
 12. Świetny tekst. Nabrałam ochoty na te karty i nie tylko....:)

  OdpowiedzUsuń
 13. No, no...od kart do szaleństwa niedaleka droga :D

  OdpowiedzUsuń
 14. Na dzień dzisiejszy te karty dla mnie zupełnie nieprzydatne. :) Ale może kiedyś. :)

  OdpowiedzUsuń
 15. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 16. Nawet chciałabym mieć taką talię :P Wydaje sie bardzo interesujaca :P

  OdpowiedzUsuń
 17. Kiedyś może i by się przydała :D

  OdpowiedzUsuń
 18. fajny pomysł. tego nie widziałam u siebie w redakcji- może pani naczelna zabrała do domu ;>

  OdpowiedzUsuń